Gazeta Olesko-Kluczborska
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Zaloguj
  • Strona Główna
  • Wiadomości
  • Na sygnale
    • Straż Pożarna
    • Policja
    • OSP
    • Pogotowie
  • Kultura
  • Polityka
  • Edukacja
  • Biznes
  • Sport
  • Z Kraju
ZGŁOŚ TEMAT
  • Strona Główna
  • Wiadomości
  • Na sygnale
    • Straż Pożarna
    • Policja
    • OSP
    • Pogotowie
  • Kultura
  • Polityka
  • Edukacja
  • Biznes
  • Sport
  • Z Kraju
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
Gazeta Olesko-Kluczborska
Strona główna Wiadomości Powiat Oleski

Starosta dzielił różami

W czwartek 12 stycznia w hali Zespołu Szkół odbyła się uroczysta gala wręczenia Róż Powiatu. W tym roku najważniejsze nagrody przyznawane przez starostę oleskiego otrzymali: Marlena Iwańska, Zdzisław Włodarczyk i Piotr Górok.

Redakcja Redakcja
11 stycznia 2023
w Kultura, Olesno, Powiat Oleski, Wiadomości
A A
0
Oto laureaci tegorocznych Róż Powiatu w towarzystwie obecnych i byłych starostów.

Oto laureaci tegorocznych Róż Powiatu w towarzystwie obecnych i byłych starostów.

UdostępnijUdostępnijWhatsapp

Róże Powiatu to jedna z najważniejszych powiatowych nagród. Nieprzypadkowo, te nagrody wręczane są w okresie noworocznym, to ocena osiągnięć i działalności za poprzedni rok.

Animatorka i artystka w jednym 

Pierwszą z Róż Powiatu otrzymała Marlena Iwańska. To pracownica Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Rudnikach, animator kultury, a także instruktorka zajęć plastycznych. To też artystka, która swoje zamiłowanie do sztuki przelewa w pisarstwie i malarstwie. Dzieli się swoim talentem poprzez pisane i publikowane artykuły. Jej ulubioną techniką malarską jest malowanie tuszem na kartonie. Zamiłowaniem do sztuki lubi się dzielić i z powodzeniem zaraża tą pasją uczestników zajęć plastycznych. Jest autorka wielu warsztatów, nawiązujących do rękodzieła ludowego. Ponadto opiekuje się stałą ekspozycją w Centrum Tradycji Strażackiej i Historii Wsi w Rudnikach. Dzięki jej wrażliwości, otwartości na ludzi, a także osobistemu zaangażowaniu spisane zostały wspomnienia ostatnich świadków II wojny światowej żyjących na terenie gminy Rudniki. Publikacja pod tytułem „Dzieci, jest już wojna”, została wydana w styczniu 2021 roku. Cieszy się uznaniem lokalnej społeczności. Szczególny charakter książki wynika z faktu, że zawiera ona opowiadania osób dorosłych, które podczas wybuchu wojny były jeszcze dziećmi. Uzupełnieniem książki jest nagrane słuchowisko pod tym samym tytułem, wyemitowane w Radiu Ziemi Wieluńskiej. Bez wątpienia Pani Marlena to artystyczna dusza.

– Pochodzę z Bobrowej, przez pond dwadzieścia mieszkałam w Londynie, w Rudnikach jestem od dwóch lat, powróciłam tu w czasie pandemii i szukając zajęcia w tym trudnym czasie zaczęłam zbierać materiały i pisać książkę „Dzieci, jest już wojna” – mówi laureatka Róży Powiatu. –  Bardzo lubię pracę w domu kultury, daje mi satysfakcję, spokój. A dzisiejsza nagroda to przemiła sprawa, to motywator do kolejnych działań, serdecznie za nią dziękuję.

 

Historyk z Ziemi Wieluńskiej

Kolejnym wyróżnionym Różą Powiatu jest Zdzisław Włodarczyk. Z wykształcenia jest historykiem, pełni funkcję prezesa Wieluńskiego Towarzystwa Naukowego. Przedmiotem jego szczególnych zainteresowań są dzieje historycznej Ziemi Wieluńskiej, w skład której wchodziły gminy Praszka i Rudniki. Od lat bardzo ściśle współpracuje z Muzeum w Praszce, będąc inicjatorem i współorganizatorem flagowego już wydarzenia – Sympozjum Regionalistów. Po każdym sympozjum ukazuje się publikacja pod tytułem „Blisko i daleko” pod redakcją dra Zdzisława Włodarczyka. Ostatnio współorganizował w Praszce konferencję naukową „Wymiar pogranicza. Śląsk Opolski i Ziemia Wieluńska w perspektywie historycznej”. To prelegent na spotkaniach z cyklu „Historia Lokalna w powiecie oleskim”. Jego nazwisko nie jest obce czytelnikom „Rocznika Powiatu Oleskiego”. Redaktor Wieluńskiego Słownika Biograficznego, w którym znalazły się biogramy wielu postaci związanych z powiatem oleskim. Historię potrafi przybliżyć w sposób przystępny dla wszystkich.

Reklama

– Ziemia Oleska nie jest mi obca jakby mogło się wydawać, mam tutaj przyjaciół, brakuje jednego Zbyszka Szczerbika – dyrektora Muzeum w Praszce, odszedł dwa lata temu, a to on kolokwialnie mówiąc wciągnął mnie w to środowisko – mówi laureat Róży Powiatu. „ Rocznik Powiatu Oleskiego”, który przez tyle lat wspieraliśmy z innymi członkami towarzystwa był dla nas również bazą, gdzie mogliśmy publikować nasze badania i za to dziękuję. Dziękuję również władzom Praszki za zgłoszenie mojej kandydatury.

 

Pasjonat i znawca dziejów powiatu

Piotr Górok to oleśnianin, historyk z zamiłowania, pasjonat i znawca dziejów Olesna i powiatu oleskiego. Aktywny członek Koła Miłośników Historii Lokalnej przy Gminnej Bibliotece w Radłowie. Jego pasją jest historia z akcentem na historię Śląska. Czynnie działa w Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania „Dolina Stobrawy”. Pan Piotr to prawdziwa skarbnica wiedzy regionalnej, krzewiciel historii powiatu oleskiego i jego mieszkańców. Jest autorem różnych artykułów publikowanych na łamach „Rocznika Powiatu Oleskiego”. Podejmuje dyskusje w zakresie różnej tematyki historycznej i tłumaczy artykuły promujące kulturę i tradycje śląskie. Interesuje się genealogią, chętnie pomaga w wyszukiwaniu przodków, ich pochodzenia, rodowodów i więzów pokrewieństwa.

-To dla mnie wyjątkowe wyróżnienie, które motywuje mnie do dalszej pracy i  odkrywania historii Ziemi Oleskiej – mówi laureat Róży Powiatu.  – Nigdy nie przypuszczałem, że kiedyś znajdę się w tym miejscu i tak wysoko docenione zostanie to, co robię, Chciałbym podziękować Kołu Miłośników Historii Lokalnej przy Gminnej Bibliotece w Radłowie, to tam od kilku lat się spotkamy.  To tam między innymi z  panią Martą Korzekwą i księdzem doktorem Bernardem Joszko rozmawiamy o historii, to tam mogę się rozwijać, mam możliwości rozmowy z osobami, które pamiętają dawne czasy, a dodam, że jestem najmłodszy w kole. Są jeszcze dwie osoby, które pomogły mi wybrać moje zainteresowania. To pan Jan Piech, wielki pasjonat historii lokalnej. Kiedyś spotkaliśmy się na wystawie jego widokówek i wtedy zobaczyłem przedwojenne Olesno, którego nie znalem. To miasto inne niż teraz, a pan Piech opowiadał o nim z z wielkim zainteresowaniem, niezwykłe przeżycie. Dziękuję też pani Ewie Cichoń, dyrektor oleskiego muzeum. Kiedy osiem lat temu wszedłem do muzeum z propozycja prelekcji na temat oleskiego ratusza, z uśmiechem na twarzy zaakceptowała ten pomysł. To mnie otworzyło, bo wtedy byłem jeszcze bardzo nieśmiały.

 

Wyróżnienia Róż Powiatu

Pierwsze z wyróżnień Róż Powiatu otrzymał Mirosław Kowalczuk, który jest nauczycielem w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Praszce. Na szczególną uwagę zasługuje jego wielkie zaangażowanie w krzewieniu wśród uczniów zamiłowania do szeroko pojętej kultury i sztuki. Prowadzi w szkole między innymi zajęcia artystyczne, jest kierownikiem zespołu wokalno-instrumentalnego, grupy wokalistów. Zespół był laureatem Grand-Prix Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego „Młode Opole”. Za pośrednictwem pana Mirosława została nawiązana wymiana młodzieży ze szkołą partnerską na Ukrainie.

Wyróżnienia Róż Powiatu otrzymali Mirosław Kowalczuk i Wojciech Rachwalik.

Pan Mirosław pochodzi z Ukrainy, to wysokiej klasy muzyk zawodowy. Jest członkiem zespołu muzyki żydowskiej „Scholem Alejchem” z Wiednia, z którym koncertował w wielu krajach świata. Aktywnie uczestniczy w życiu gminy Praszka i naszego powiatu. Od początku uczestniczy we współpracy między powiatem oleskim a rejonem Bohorodczany z obwodu iwanofrankowskiego w Ukrainie. Od początku inwazji rosyjskiej na Ukrainę jako wolontariusz pełni funkcję koordynatora starosty oleskiego do spraw uchodźców.

Drugim wyróżnionym jest Wojciech Rachwalik – to gorzowianin, społecznik, który włącza się w różne przedsięwzięcia służące poprawie jakości życia w swojej małej ojczyźnie. Aktywność społeczna pana Wojciecha związana jest z funkcjonowaniem Stowarzyszenia „Razem możemy więcej”. Jest zapalonym posiadaczem bardzo dużej kolekcji starych i nowych pocztówek Gorzowa Śląskiego z opisem historycznym. Chętnie udostępnia posiadany zbiór na lokalnych imprezach i wydarzeniach. Bardzo aktywnie działa na rzecz mieszkańców Osiedla Centrum. Jest także wielkim znawcą ziół i przypraw, a ich okazy zajmują sporą część własnego ogrodu. Na co dzień służy mieszkańcom Gorzowa Śląskiego zielarskimi poradami.

 

January 2022

W podziękowaniu z pomoc i wspieranie inicjatyw naszego samorządu starosta Roland Fabianek wręczył również January. Otrzymali je:

Wilhelm Wengel – przewodniczący Rady Gminy Radłów, wieloletni emerytowany nauczyciel zawodu i społecznik, zaangażowany w rozwój swojej miejscowości i regionu. Współtwórca i wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ligoty Oleskiej, gdzie aktywnie działa i z powodzeniem aplikuje o środki zewnętrzne. Propaguje inicjatywy zachowania tradycji wielokulturowości naszego regionu.

Hubert Chuć – to przedsiębiorca, prowadzący działalność w branży budowlano-handlowej, z wielką pasją do piłki nożnej. Przez wiele lat był czynnym zawodnikiem Ludowego Zespołu Sportowego Ligota Oleska. Obecnie prezes i menager klubu z powodzeniem pozyskujący dodatkowe fundusze na rozwój tego sportu. Poprzez swoje zaangażowanie i liczne kontakty klub jest rozpoznawalny i ceniony w lokalnym środowisku sportowym.

Brat Wojciech Golonka – dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Uszycach. Niezwykle oddany swojej pracy pedagogiczno-wychowawczej. Nastawiony na pomoc drugiemu człowiekowi, zwłaszcza młodzieży i dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Współorganizator polsko-niemieckich Partnerskich Obozów Młodzieżowych w Uszycach, a także pomysłodawca i organizator międzynarodowych kolonii dla dzieci i młodzieży z ogarniętej wojną Ukrainy. To dzięki zaangażowaniu brata Wojciecha, przy finansowym wsparciu fundacji De La Salle z Rzymu, grupa ponad trzydzieściorga młodych Ukraińców z obwodu iwanofrankowskiego spędziła w Polsce dwa wakacyjne tygodnie.

W podziękowaniu z pomoc i wspieranie inicjatyw naszego samorządu starosta Roland Fabianek wręczył również January.

Urszula Gacka – pracownica Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Uszycach, związana z placówką od ponad 30 lat. Od początku swojej drogi zawodowej zaangażowana w działalność na rzecz wychowanków. Zawsze uśmiechnięta i chętna do pomocy podopiecznym placówki, otwarta na realizację nowych przedsięwzięć na rzecz drugiego człowieka. Pani Urszula służyła pomocą w organizacji Międzynarodowych Partnerskich Obozów Młodzieżowych dla dzieci i młodzieży z gminy Gorzów Śląski i miast partnerskich w Niemczech, na Węgrzech i Ukrainie.

Sandra Kubacka-Staś – pełni funkcję kierownika Warsztatów Terapii Zajęciowej w Uszycach. Jest osobą sumienną, twórczą i otwartą na problemy osób niepełnosprawnych. Szczególną wagę przywiązuje do podnoszenia standardu placówki. Dołożyła wszelkich starań w celu uzyskania dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na zakup środków transportu, modernizację bazy lokalowej wraz z wyposażeniem. Aktywnie uczestniczy w Powiatowej Radzie do spraw Osób Niepełnosprawnych w Oleśnie. Zaangażowana i oddana pracy w Zarządzie Fundacji Wszyscy Razem oraz Spółdzielni Socjalnej Integracja w Uszycach.

Renata Kassner i  Gabriela Janicka – uczą języka niemieckiego w Zespole Szkół w Oleśnie. Ich uczniowie są laureatami finalistami olimpiad i konkursów przedmiotowych o zasięgu krajowym i regionalnym, z powodzeniem przystępują także do egzaminu państwowego z języka  niemieckiego DSD II. Istotnym czynnikiem kształtującym wiedzę jest stwarzanie uczniom możliwości poznawania krajów niemieckojęzycznych. Były organizatorkami wymiany młodzieżowej między szkołami Mariengymnasium w Arnsbergu i oleskim liceum. W celu wzbogacenia oferty edukacyjnej szkoły Panie stale współpracują z wieloma instytucjami. Pani Gabriela Janicka jest również opiekunką szkolnego Klubu Wolontariatu.

Iwona Zygmunt jest nauczycielką języka polskiego w Zespole Szkół w Oleśnie. Współrealizuje projekt w zakresie edukacji filmowej pod nazwą „Nowe Horyzonty Filmowe”. Jest współorganizatorką Szkolnych Konfrontacji Teatralnych. Pomagała w organizacji Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego i Koncertu Charytatywnego dla Hospicjum Betania w Opolu. Swoją znajomość języka czeskiego wykorzystuje w ramach współpracy gminy Olesno z Oticami w Czechach. Prowadzi lekcje o języku polskim dla Polonii w Zaporożu, w Ukrainie. Działa w środowisku lokalnym, jest radną Rady Gminy w Radłowie.

Marek Kwieciński – siatkarz i trener siatkówki, trzykrotny mistrz Polski (1990, 1994, 1995), reprezentant Polski. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku na kierunku trenerskim. Założyciel Uczniowskiego Klubu Sportowego Korona Olesno, działającego przy Zespole Szkół w Oleśnie. Klub zrzesza około 80 młodych siatkarzy w różnych grupach wiekowych (od przedszkola do szkoły ponadpodstawowej). Koordynator regionalny ogólnopolskiego programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych oraz członek zespołu do spraw młodzieży w Polskim Związku Piłki Siatkowej. Pełni także funkcję komisarza technicznego w Profesjonalnej Lidze Piłki Siatkowej.

Pan Arkadiusz Frączyk – jest  licencjonowanym trenerem tenisa ziemnego. Na korcie specjalizuje się w szkoleniu dzieci do 14. roku życia. Posiada duże doświadczenie w pracy z dziećmi od 2. roku życia, młodzieżą i dorosłymi na każdym poziomie zaawansowania. W powiecie oleskim twórca i organizator wielu inicjatyw z zakresu tenisa, min. Arkademii Tenisa, Oleskiej Ligi Tenisa, „Aktywni w Regionie”.

Małgorzata Baran – nauczyciel przedmiotów zawodowych i bibliotekarz w Zespole Szkół w Gorzowie Śląskim, doradca zawodowy w projekcie pilotażowym „Nowe spojrzenie – nowe możliwości – spojrzenie w przyszłość”. Aktywnie wspomaga szkolne inicjatywy Klubu 8 (gratulacje odebrał dyrektor Zespołu Szkół w Gorzowie Śląskim Bogusław Łazik).

Magdalena Koloch – nauczycielka z zakresu przedmiotów zawodowych i doradztwa zawodowego w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Oleśnie. Przygotowuje uczniów do konkursów i olimpiad przedmiotowych. Lider do spraw kształcenia zawodowego przedmiotów logistycznych w ramach projektu Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla Rynku Pracy, doradca zawodowy w ramach projektu pilotażowego „Nowe spojrzenie – nowe możliwości – spojrzenie w przyszłość”.

Anna Hiller-Janik – nauczycielka języka angielskiego i doradca zawodowy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Oleśnie. Sprawuje funkcję doradcy metodycznego w Regionalnym Zespole Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu oraz koordynatora pracy doradców zawodowych w projekcie pilotażowym „Nowe spojrzenie – nowe możliwości – spojrzenie w przyszłość”. Jest inicjatorką „Dni Odkrywców Zawodów” oraz „Nocy Odkrywców Zawodów”.

 

Januarki 2022

Pierwszy Januarek otrzymał Klub Wolontariatu w Zespole Szkól w Oleśnie, w imieniu którego gratulacje odebrała Anna Bryś-Gajda -nauczycielka języka angielskiego i jedna z dwóch opiekunek Klubu. Klub reprezentuje postawę godną do naśladowania w pomocy osobom niepełnosprawnym. Szkolny wolontariat przygotowywał między innymi akcje: „Kosz wigilijny”, Zerwijmy łańcuchy”, „Szamasz pomagasz”, zbiórkę nakrętek. Współdziała w realizacji zadań dotyczących organizacji „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”, „Nocy zawodów” oraz Koncertu Charytatywnego „Bo każda chwila jest ważna” dla Hospicjum Betania w Opolu.

W towarzystwie starosty i wicestarosty wyróżnieni Januarkami.

Dominika Olszowa – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Praszce, jest wolontariuszką Klubu 8 i członkiem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Dalachowie. Jest mistrzynią województwa opolskiego w tenisie stołowym powołaną do kadry wojewódzkiej. Ta wspaniała dziewczyna bierze udział w różnych akcjach, które sprawiają jej wiele satysfakcji. Szkolna akcja „Kup Pan Szczotkę” – przygotowana w pełni i koordynowana przez wolontariuszkę – umożliwiła pozyskanie szczotek, past do zębów i mydła dla afrykańskich dzieci. O sobie mówi: Pomagam, bo pomaganie jest dziecinnie proste.

Ksiądz Damian Sklorz – wikariusz parafii Bożego Ciała w Oleśnie, nauczyciel katecheta w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Oleśnie. Wychowawca młodzieży, organizator akcji charytatywnych na rzecz Domu Samotnej Matki w Opolu, inicjator wyjazdów uczniów do Domu Opieki dla Seniorów „Złote Borki” oraz Domu Dziecka. W parafii prowadzi Katechezę dla Dorosłych oraz jest opiekunem Marianek (gratulacje odebrała dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Oleśnie Dorota Mielczarek-Koziołek).

Tekst i zdjęcia

MK

UdostępnijTweetWyślij

Powiązane Posty

Baśniowa Noc. Król Żab i księżniczka wśród dzieci
Borki Wielkie

Baśniowa Noc. Król Żab i księżniczka wśród dzieci

12 lipca 2025
Kolizja i dachowanie w pobliżu rynku w Oleśnie
Olesno

Kolizja i dachowanie w pobliżu rynku w Oleśnie

8 lipca 2025
Segregacja odzieży i tekstyliów. Wszystko, co warto wiedzieć o nowym obowiązku
Edukacja

Segregacja odzieży i tekstyliów. Wszystko, co warto wiedzieć o nowym obowiązku

30 czerwca 2025
Pożar maszyny rolniczej
Główczyce

Pożar maszyny rolniczej

22 czerwca 2025
OSP na straży klimatu
Pakoszów

OSP na straży klimatu

22 maja 2025
W wieku 59 lat zmarł ks. Waldemar Książek
Gmina Olesno

W wieku 59 lat zmarł ks. Waldemar Książek

22 maja 2025
Załaduj więcej
Następny artykuł
Wielopokoleniowe kolędowanie

Wielopokoleniowe kolędowanie

Skrzypek na sprzedaż

Skrzypek na sprzedaż

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook Instagram
Gazeta Olesko-Kluczborska

Jesteś świadkiem zdarzenia? Posiadasz ważne informacje? ZGŁOŚ TEMAT »

Przydatne linki

  • Kontakt
  • Zgłoś Temat
  • Reklama
  • Polityka prywatności
  • RODO

Kategorie

  • Bez kategorii
  • Biskupice
  • Biznes
  • Bobrowa
  • Bodzanowice
  • Bodzanowice
  • Borki Małe
  • Borki Wielkie
  • Broniec
  • Byczyna
  • Chudoba
  • Cieciułów
  • Dalachów
  • Dębina
  • Dobrodzień
  • Edukacja
  • Gana
  • Gana
  • Główczyce
  • GMINA BYCZYNA
  • Gmina Dobrodzień
  • Gmina Gorzów Śląski
  • Gmina Olesno
  • Gmina Olesno
  • Gmina Popów
  • Gmina Praszka
  • Gmina Praszka
  • Gmina Radłów
  • Gmina Rudniki
  • Gmina Rudniki
  • Gmina Zębowice
  • Gorzów Śląski
  • Grodków
  • Grodzisko
  • Historia
  • Jastrzygowice
  • Jaworzno
  • Jaworzno Bankowe
  • Kadłub Wolny
  • Kościeliska
  • Kowale
  • Kozłowice
  • Kucoby
  • Kucoby
  • Kultura
  • Leśna
  • Łazy
  • Łomnica
  • Łowoszów
  • Młyny
  • Młyny
  • Mostki
  • Na sygnale
  • Nowa Wieś
  • Nowy Bugaj
  • Olesno
  • Opole
  • OSP
  • Pakoszów
  • Pawłowice
  • Pietraszów
  • Pludry
  • Po sąsiedzku
  • Pogotowie
  • Policja
  • Polityka
  • Powiat Oleski
  • Praszka
  • Prosna
  • Przedmość
  • Psurów
  • Radawie
  • Radłów
  • Rudniki
  • Rzędowice
  • Skrońsko
  • Sowczyce
  • Sport
  • Stare Olesno
  • Sternalice
  • Straż Pożarna
  • Strojec
  • Strojec
  • Świat po śląsku – Welt po ślōnsku
  • Świercze
  • Szemrowice
  • Szyszków
  • Turza
  • Uszyce
  • Wachów
  • Wiadomości
  • Wichrów
  • Wierzbie
  • Wojciechów
  • Województwo Opolskie
  • Wolęcin
  • Wysoka
  • Z Kraju
  • ZDROWIE I STYL ŻYCIA
  • Zdziechowice
  • Ze świata
  • Zębowice
  • Żytniów

© 2023 Gazeta Oleska. | Projekt i wykonanie Strony Internetowe

Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Strona Główna
  • Wiadomości
    • Olesno
    • Dobrodzień
    • Gorzów Śląski
    • Praszka
  • Na sygnale
    • Straż Pożarna
    • OSP
    • Pogotowie
    • Policja
  • Kultura
  • Polityka
  • Edukacja
  • Biznes
  • Sport
  • Z Kraju
  • Kontakt
  • ZGŁOŚ TEMAT

© 2023 Gazeta Oleska. | Projekt i wykonanie Strony Internetowe

Witamy ponownie!

Zaloguj się przez Facebook
Lub

Zaloguj się do konta

Zapomniane hasło?

Odzyskaj swoje hasło

Wprowadź szczegóły, aby zresetować hasło

Zaloguj sie