Podczas „Dni Praszki” policjanci z miejscowego komisariatu zauważyli samochód, którego sposób jazdy wzbudził ich podejrzenia.
– Zatrzymali do kontroli volkswagena, za kierownicą siedział 53-letni mieszkaniec powiatu oleskiego – opisuje zdarzenie asp. Marek Kotara, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie. – Na miejscu pasażera policjanci zauważyli pustą butelkę po wódce typu „małpka” oraz puszkę po piwie.
Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy: mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.
– Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i zabezpieczyli samochód – dodaje rzecznik.
Teraz sprawa trafi do sądu, mężczyźnie zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i konfiskata pojazdu, którym kierował lub jego równowartości.
Policjanci apelują o rozsądek – kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne.
Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo często zależy od nas samych – mówi oficer. – Przypominamy, że kierowcy będący pod działaniem alkoholu lub innego środka odurzającego stanowią ogromne zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg. Dlatego sami nie wsiadajmy za kierownicę po alkoholu, a kiedy mamy podejrzenie, że inny kierowca może być nietrzeźwy-zareagujmy. Być może nasza reakcja uratuje komuś zdrowie lub nawet życie!
Policja przypomina: nie bądź obojętny, kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj służby.
MK
Zdjęcie KPP Olesno













