Gazeta Olesko-Kluczborska
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Zaloguj
  • Strona Główna
  • Wiadomości
  • Na sygnale
    • Straż Pożarna
    • Policja
    • OSP
    • Pogotowie
  • Kultura
  • Polityka
  • Edukacja
  • Biznes
  • Sport
  • Z Kraju
ZGŁOŚ TEMAT
  • Strona Główna
  • Wiadomości
  • Na sygnale
    • Straż Pożarna
    • Policja
    • OSP
    • Pogotowie
  • Kultura
  • Polityka
  • Edukacja
  • Biznes
  • Sport
  • Z Kraju
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
Gazeta Olesko-Kluczborska
Strona główna Wiadomości Gmina Olesno Olesno

Muzycznym Krokiem z kijkami nordic walking

Sport, zdrowie i muzyka połączyły mieszkańców i gości, którzy spotkali się na oleskiej promenadzie. Po co? By wspólnie pomaszerować, posłuchać dobrej muzyki i skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji.

Redakcja Redakcja
27 czerwca 2026
w Edukacja, Gmina Olesno, Kultura, Olesno, Sport, Wiadomości
A A
0
Muzycznym Krokiem z kijkami nordic walking
Muzycznym Krokiem z kijkami nordic walking
Muzycznym Krokiem z kijkami nordic walking
Muzycznym Krokiem z kijkami nordic walking
Muzycznym Krokiem z kijkami nordic walking
UdostępnijUdostępnijWhatsapp

To kolejna już edycja wyjątkowego wydarzenia pod nazwą „Muzycznym Krokiem”, organizowanego w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Opolskiego. Nie byłoby go, gdyby nie Klub Sportów Ekstremalnych, gdyby nie dwie instruktorki nordic walking Magdalena Opołka i Agnieszka Drożdżol-Brzęczek. To one napisały projekt, który w głosowaniu zyskał poparcie mieszkańców i dzięki temu mógł zostać zrealizowany.
– Najbardziej obawiałyśmy się o pogodę, od tygodnia śledziłyśmy prognozy pogody, na szczęście deszcz tylko przez kilka minut nas postraszył – mówią główne organizatorki Magdalena Opołka i Agnieszka Drożdżol-Brzęczek.
– Jak zwykle najcudowniejsi byli uczestnicy – uśmiechnięci, pełni energii i gotowi na wyzwania.
Celem wydarzenia było promowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej oraz integracji mieszkańców poprzez połączenie sportu i muzyki. Co istotne, w imprezie uczestniczyli nie tylko mieszkańcy powiatu oleskiego, ale także osoby z różnych zakątków województwa opolskiego. Przyjechali do Olesna, by posłuchać dobrej muzyki i pomaszerować z kijkami nordic walking.
– Uczestnicy mogli wybrać jedną z dwóch tras – mówią organizatorki. – Krótsza, licząca około 3 kilometry, została przygotowana z myślą o rodzinach z dziećmi, seniorach oraz osobach preferujących spokojniejszą formę aktywności. Druga trasa, o długości 6 kilometrów, prowadziła przez bardziej zróżnicowany teren i była propozycją dla uczestników chcących zmierzyć się z dłuższym dystansem.
Wydarzenie rozpoczęło się od wspólnej rozgrzewki przy muzyce na żywo. I tu brawa dla zespołu Omega, który skutecznie zmotywował uczestników do aktywności i przygotował ich do marszu. Na obu trasach instruktorzy propagowali prawidłową technikę nordic walking, a dodatkowo na krótszej trasie organizowane były gry i zabawy ruchowe sprzyjające integracji uczestników.
Na metę dotarli wszyscy. Nieco zmęczeni, ale uśmiechnięci i gotowi na kolejne wyzwania. Mogli bowiem wziąć udział w ćwiczeniach rozciągających i relaksacyjnych, które pomogły zregenerować organizm po wysiłku.
– Każdy, kto ukończył marsz, otrzymał pamiątkowy medal – zaznaczają Magdalena Opołka i Agnieszka Drożdżol-Brzęczek. – Każdy też mógł odwiedzić strefę fizjoterapeutyczną. Czterech wykwalifikowanych fizjoterapeutów udzielało porad dotyczących zdrowia, profilaktyki urazów oraz prawidłowej aktywności ruchowej.
W programie znalazła się również aktywna strefa nordic walking, gdzie można było poznać zasady prawidłowego chodzenia z kijkami, skorzystać z porad instruktorów oraz uczestniczyć w grach i zabawach ruchowych.
– Były zajęcia pilatesu oraz tabaty z kijami – mówią organizatorki. – Był pokaz pierwszej pomocy oraz stanowisko, gdzie specjaliści prezentowali podstawowe zasady ratowania życia i odpowiadali na pytania dotyczące bezpieczeństwa. Za strefę bezpieczeństwa odpowiadała policja.
– Odwiedzający ją mieli okazję obejrzeć policyjny motocykl, zapoznać się z wyposażeniem funkcjonariuszy oraz dowiedzieć się więcej o specyfice ich codziennej służby – mówią organizatorki, które zadbały również o najmłodszych uczestników wydarzenia. – Dzieci mogły korzystać z licznych animacji oraz dmuchańca – mówią.
Dla najbardziej aktywnych uczestników przygotowano atrakcyjne nagrody. Do wygrania były między innymi maty treningowe, kije do nordic walking, wejściówki na letni basen, ściankę wspinaczkową oraz do kina, liczne gadżety Klubu Sportów Ekstremalnych. Zwieńczeniem tego jakże udanego dnia był koncert na żywo
w wykonaniu Wind Bandu pod batutą Korneliusza Wiatra.
– Już dziś zapraszamy na kolejną odsłonę projektu, która odbędzie się 12 września w Kluczborku – kończą organizatorki. -Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, zaangażowanie
i wspólnie spędzony czas. To dzięki państwa głosom i aktywności jako Klub Sportów Ekstremalnych możemy realizować przedsięwzięcia, które promują zdrowie, integrację oraz aktywny styl życia.

MK

UdostępnijTweetWyślij

Powiązane Posty

Spartakiada przedszkolaków
Radłów

Spartakiada przedszkolaków

25 czerwca 2026
Zdrowy Band ma 30 lat
Gorzów Śląski

Zdrowy Band ma 30 lat

25 czerwca 2026
Pusta „małpka” i… pijany kierowca
Praszka

Pusta „małpka” i… pijany kierowca

23 czerwca 2026
Uczniowie z muzycznymi nagrodami
Olesno

Uczniowie z muzycznymi nagrodami

22 czerwca 2026
Rywalizowali na trąbki i puzony
Radłów

Rywalizowali na trąbki i puzony

21 czerwca 2026
Innowacyjny zabieg 3D
Powiat Oleski

Innowacyjny zabieg 3D

5 czerwca 2026
Załaduj więcej

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook Instagram
Gazeta Olesko-Kluczborska

Jesteś świadkiem zdarzenia? Posiadasz ważne informacje? ZGŁOŚ TEMAT »

Przydatne linki

  • Kontakt
  • Zgłoś Temat
  • Reklama
  • Polityka prywatności
  • RODO

Kategorie

  • Bąków
  • Bez kategorii
  • Biskupice
  • Biznes
  • Bobrowa
  • Bodzanowice
  • Bodzanowice
  • Borki Małe
  • Borki Wielkie
  • Broniec
  • Byczyna
  • Chudoba
  • Cieciułów
  • Dalachów
  • Dębina
  • Dobrodzień
  • Edukacja
  • Gana
  • Gana
  • Główczyce
  • GMINA BYCZYNA
  • Gmina Dobrodzień
  • Gmina Gorzów Śląski
  • Gmina Kluczbork
  • Gmina Olesno
  • Gmina Olesno
  • Gmina Popów
  • Gmina Praszka
  • Gmina Praszka
  • Gmina Radłów
  • Gmina Radłów
  • Gmina Rudniki
  • Gmina Rudniki
  • Gmina Zębowice
  • Gorzów Śląski
  • Grodków
  • Grodzisko
  • Historia
  • Jastrzygowice
  • Jaworzno
  • Jaworzno Bankowe
  • Kadłub Wolny
  • Kluczbork
  • Kościeliska
  • Kowale
  • Kozłowice
  • Kucoby
  • Kucoby
  • Kultura
  • Leśna
  • Ligota Górna
  • Łazy
  • Łomnica
  • Łowoszów
  • Makowczyce
  • Młyny
  • Młyny
  • Mostki
  • Na sygnale
  • Nowa Wieś
  • Nowy Bugaj
  • Olesno
  • Opole
  • OSP
  • Pakoszów
  • Pawłowice
  • Pietraszów
  • Pludry
  • Po sąsiedzku
  • Pogotowie
  • Policja
  • Polityka
  • Powiat Kluczborski
  • Powiat Oleski
  • Praszka
  • Prosna
  • Przedmość
  • Psurów
  • Radawie
  • Radłów
  • Rudniki
  • Rzędowice
  • Skrońsko
  • Sowczyce
  • Sport
  • Stare Olesno
  • Sternalice
  • Straż Pożarna
  • Strojec
  • Strojec
  • Świat po śląsku – Welt po ślōnsku
  • Świercze
  • Szemrowice
  • Szyszków
  • Turza
  • Uszyce
  • Wachów
  • Wiadomości
  • Wichrów
  • Wierzbie
  • Wojciechów
  • Województwo Opolskie
  • Wolęcin
  • Wysoka
  • Z Kraju
  • ZDROWIE I STYL ŻYCIA
  • Zdziechowice
  • Ze świata
  • Zębowice
  • Żytniów

© 2023-2025 Gazeta Oleska | Wszelkie prawa zastrzeżone.

Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Strona Główna
  • Wiadomości
    • Olesno
    • Dobrodzień
    • Gorzów Śląski
    • Praszka
  • Na sygnale
    • Straż Pożarna
    • OSP
    • Pogotowie
    • Policja
  • Kultura
  • Polityka
  • Edukacja
  • Biznes
  • Sport
  • Z Kraju
  • Kontakt
  • ZGŁOŚ TEMAT

© 2023-2025 Gazeta Oleska | Wszelkie prawa zastrzeżone.

Witamy ponownie!

Zaloguj się przez Facebook
Lub

Zaloguj się do konta

Zapomniane hasło?

Odzyskaj swoje hasło

Wprowadź szczegóły, aby zresetować hasło

Zaloguj sie