Oświetlenie pomija nieutwardzone zjazdy do zabudowań. Nawet linia światłowodowa Internetu dzieli mieszkańców na tych uprzywilejowanych po północnej stronie drogi i tych pozbawionych indywidualnego dostępu do Internetu mieszkających po stronie południowej.
Zaopatrzenie w wodę, a raczej jego brak
Dąbrowica leży na uboczu gminy i nieuzasadnione ekonomicznie byłoby, ciągniecie wodociągu. Jak za dawnych czasów, mieszkańcy mają własne studnie, które nie zapewnią dostatecznej ilości wody w przypadku pożaru.
Straty byłyby mniejsze, gdyby straż miała do dyspozycji ujęcie wody. Już 3 lata temu na jednym ze społecznościowych portali pisano: „To już nie pierwszy pożar w gminie, że po wodę trzeba jeździć ileś kilometrów dalej.” W takich miejscach budowa studni głębinowej jest rozwiązaniem zarówno na potrzeby gaszenia ognia, jak i dla wybudowania lokalnych przyłączy wody do domostw.
Studnia głębinowa dla podlewania murowy boiska Nie umniejszam walorów piłki kopanej i dbałości o boiskową murawę dla podlewania, której miniona władza wybudowała studnię głębinową. Ubolewam, że mimo upływu lat i zapowiedzi dbania o interesy mieszkańców w Dąbrowicy nie ma hydrantu p.poż.
Nieco historii
114 lat temu w 1909 r., powstała (wtedy) w Guttentag gazownia miejska, a 103 lata temu w 1920 r. już istniała instalacja wodociągowa, zaś Wasserturm, czyli wieża ciśnień powstała w 1928 r.
Tekst i zdjęcia: Jacek Jaroń