Kampania przede wszystkim miała cel edukacyjno-informacyjny. Miała w atrakcyjny sposób przybliżyć dzieciom wiedzę z zakresu profilaktyki chorób zakaźnych.
Jednym z działań było przygotowanie przez uczniów, rodziców i nauczycieli stoisk ze zdrową żywnością. Na talerzach znalazły się same zdrowe pyszności: pożywne i kolorowe przekąski, owocowe szaszłyki i sałatki, kanapki, soki i koktajle owocowo-warzywne, herbatki ziołowe. Wszystkie produkty pochodziły z miejscowych sadów i ogrodów. Oczywiście odbyła się ich wspólna degustacja, która połączona została z krótką prelekcją dotyczącą podstawowych zasad zdrowego żywienia. Uczniowie zrozumieli, że dieta wpływa na nasz organizm i ważne jest, by ją urozmaicać.
– Każda klasa przygotowała również plakat związany z tematyką dbania o zdrowie i zapobiegania chorobom zakaźnym – mówi nauczycielka Beata Waraksa-Matuszkiewicz. – Prezentacja prac miała za zadanie uświadomić uczniom, że mamy wpływ na nasze zdrowie, kondycję i samopoczucie. Dlatego tak ważna jest codzienna higiena i znajomość podstawowych zasad racjonalnego odżywiania się.
Kolejnym punktem profilaktycznej kampanii była inscenizacja wiersza ,,Chory kotek” w wykonaniu trzecioklasistów, którzy w teatralny sposób przekazali, jakie konsekwencje może przynieść brak umiaru w jedzeniu i łakomstwo.
– Regularna aktywność fizyczna wzmacnia oporność i wydolność organizmu, dlatego zadaniem każdej klasy był udział w wyzwaniu tanecznym i przygotowanie układu choreograficznego do znanej i lubianej piosenki – mówi nauczycielka Aniela Kopel.
– Wszyscy wspaniale bawiliśmy się, a przy okazji powstały oryginalne układy z elementami akrobatyki – podsumowuje Julia Zająć, uczennica klasy szóstej.
MK
Zdjęcia archiwum szkoły